Depilacja woskiem – co warto wiedzieć?

Jak wygląda depilacja woskiem?

Depilacja woskiem jest niezwykle cenioną metodą pozbywania się niechcianego owłosienia. Uznanie zdobyła dzięki temu, że jest wyjątkowo trwała, ale również dokładna. Zaletą depilacji woskiem jest to, że po poddaniu się zabiegowi można się cieszyć gładkim ciałem co najmniej kilka tygodni, a nawet miesięcy. A to dzięki temu, że są wyrywane razem z cebulkami. Ponadto, po każdej depilacji włoski odrastają słabsze i jest ich coraz mniej.

Depilacja woskiem w salonie jest jedną z najszybszych i najskuteczniejszych metod usuwania nadmiernego owłosienia. Zabieg można stosować praktycznie na wszystkich częściach ciałach. W naszym salonie dobieramy odpowiedni wosk, dzięki czemu można bezpiecznie i skutecznie wydepilować wąsik, broda, baczki, pachy, przedramiona, okolice bikini, nogi, a także kark i plecy.

Depilacja woskiem – dla kogo?

         Z depilacji woskiem mogą korzystać zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Depilacja woskiem polecana jest szczególnie osobom o szybkim naturalnym tempie wzrostu włosów oraz tych posiadających bardzo wrażliwą skórę, której nie służy golenie. Warto jednak pamiętać, że istnieje kilka przeciwwskazań do tej metody. Z zabiegu powinny zrezygnować osoby cierpiące na żylaki i stany zapalne żył. Nie można go przeprowadzać również przy zakażeniach grzybiczych oraz bakteryjnych, a także przy stanach ropnych i zapalnych skóry. Do przeciwwskazań można zaliczyć także skórę bezpośrednio po ekspozycji na słońce czy po wizycie w solarium. Depilacja woskiem w ciąży jest zabiegiem, z którego można bezpiecznie korzystać, o ile nie występują wspomniane wcześniej przeciwwskazania.

Depilacja strefy bikini – rodzaje

W naszym gabinecie oferujemy kompleksową depilację woskiem bikini. Stosujemy wosk Film Wax, który doskonale sprawdza się do delikatnych i niezwykle wrażliwych partii ciała. To wosk nowej generacji, który daje możliwość depilacji nawet trudno dostępnych obszarów (bikini, pachy). Wosk zachowuje plastyczność nawet po zastygnięciu, co znacznie ułatwia wykonanie zabiegu i zwiększa jego komfort.

Zachęcamy do wykonania depilacji woskiem strefy bikini w naszym salonie. Oferujemy poniższe rodzaje depilacji:

Bikini Standardowe – polega na usunięciu zbędnego owłosienia, które mogłoby być widoczne po założeniu stroju bikini. Mowa o owłosieniu górnej części ud,  pachwin, przy linii majteczek od kostiumu oraz przy linii brzucha tuż nad majteczkami.

Bikini G-string – to depilacja obejmująca wzgórek łonowy, wargi sromowe oraz pachwiny. Dodatkowo, zabiegowi poddawana jest również linia między pośladkami.

Bikini Brazylijskie –  to jeden z najpopularniejszych rodzajów depilacji bikini. Depilacji poddawany jest wzgórek łonowy, pachwiny oraz linia między pośladkami. Bikini brazylijskie nie obejmuje depilacji warg sromowych. Ten rodzaj depilacji bikini skutkuje bez wątpienia ogromnym komfortem dla klientek i pozwala cieszyć się estetycznym wyglądem strefy intymnej.

Bikini Hollywood – to całkowite usunięcie wszystkich włosków z okolic intymnych – łącznie z pośladkami, szparą międzypośladkową. Nie pozostawia się żadnych niewydepilowanych stref.