Elektroepilacja – trwałe usuwanie owłosienia metodą elektrolizy

Co to jest elektroepilacja?

Zabieg elektroepilacji polega na trwałym usunięciu owłosienia niezależnie od stopnia zabarwienia i fototypu skóry. Podczas zabiegu wykorzystuje się działanie prądu, w celu uszkodzenia komórek macierzystych włosa przy użyciu impulsu elektrycznego. Usuwanie owłosienia metodą elektrolizy uznawane jest obecnie za jeden z najlepszych sposobów na uzyskanie gładkiej skóry.

Warto podkreślić, że zastosowane technologie, wykorzystujące mikroprocesory i określone częstotliwości, pozwalają trwale zniszczyć komórki odpowiedzialne za odrastanie włosów. Elektroepilacja to zabieg specjalistyczny, który wykonywany jest w profesjonalnych gabinetach, gdyż wiąże się on z dużą wiedzą, precyzją i cierpliwością personelu.

Elektroepilacja w Częstochowie – Studio Beauty D

Zalety elektroepilacji aparatem Apilus

W naszym gabinecie wykonujemy zabieg elektroepilacji za pomocą nowoczesnego aparatu Apilus. Urządzenie to nie bez powodu zyskało swoją popularność w gabinetach na całym świecie. Elektroepilacja jest bezpieczna i bezbolesna, a impuls zostaje dopasowany indywidualnie do każdej osoby w zależności od wilgotności i wrażliwości skóry.

Największą zaletą urządzenia jest to, że zapewnia niezwykle skuteczne i trwałe rezultaty oraz umożliwia osiągnięcie oczekiwanych efektów dużo szybciej niż przy użyciu innych metod depilacji. Wybierając zabieg elektroepilacji aparatem Apilus zyskujemy większą skuteczność depilacji przy mieszkach zdeformowanych i włosach wrastających. Technologia urządzenia wykorzystuje niezwykle krótki czas aplikacji prądu (regulowany do tysięcznej części sekundy), co zapewnia niezrównany komfort podczas zabiegu. Elektroepilacja to jedyna jak dotąd potwierdzona metoda permanentnego usuwania owłosienia. Dzięki niej, usuniemy owłosienie na wielu częściach ciała. Zabieg umożliwia także bezpieczną pracę w rejonach wrażliwych, które nie powinny być poddawane epilacji laserowej czy IPL. Bardziej problematyczne rejony, takie jak broda, wąsik, mogą być trwale pozbawione owłosienia w sposób komfortowy i bezbolesny. Mocną stroną elektroepilacji jest to, że doskonali radzi sobie ona z usunięciem włosów jasnych oraz siwych. Przy tego typu owłosieniu, wykorzystanie tradycyjnych laserów IPL nie przyniesie pożądanych rezultatów.