Fale radiowe, czyli lifting bez skalpela!

Czym są fale radiowe RF?

Radiofrekwencja to zabieg z użyciem fali radiowych, często nazywany również liftingiem skóry bez skalpela. Polega on na promieniowaniu elektromagnetycznym o częstotliwości fal radiowych. Fale przenikają przez skórę, w wyniku czego dochodzi do podgrzania tkanek (do temperatury ok. 40-45 st. C). Podczas zabiegów upiększających generuje się fale radiowe o wysokiej częstotliwości, wynoszącej najczęściej od 0,5 do 7 MHz.

Usuwanie rozstępów Częstochowa

Podgrzanie włókien kolagenowych wywołuje ich skurczenie i napinanie, dzięki czemu następuje proces regeneracji. Warto dodać, że fale radiowe stymulują fibroblasty do odbudowy i wytwarzania kolagenu i elastyny dając efekt wypełnienia zmarszczek. Zwiększa się gęstość, elastyczność i napięcie skóry oraz poprawia owal twarzy i koloryt cery. W wyniku działania fali radiowych (RF) następuje stymulacja kolagenu i eliminacja toksyn. Zwiększa się gęstość skóry o 30-40%. Proces tworzenia się nowych włókien następuje stopniowo. Prawidłowo dobrane fale są bezpieczne dla skóry i tkanek podskórnych.

Zabiegi falami RF w Częstochowie

Fale radiowe – zastosowanie

Fale radiowe RF to jeden z najpopularniejszych zabiegów, cieszących się niesamowitym uznaniem wśród specjalistów, jak i klientów. Fale radiowe mają bardzo szerokie zastosowanie. Wiele osób zastanawia się na co fale radiowe działają? Stosuje się je na różne obszary ciała – twarz, szyję, dekolt, okolice oczu, brzuch, pośladki, ramiona i uda.

Fale radiowe – wskazania

Najpopularniejsze wskazania do stosowania fali radiowych to zmarszczki, cellulit oraz wiotka skóra. Dzięki zabiegom wykorzystującym falę radiową RF możemy podnieść owal twarzy, zmniejszyć tkankę tłuszczową, ujędrnić skórę, zniwelować cienie pod oczami, zmniejszyć przebarwienia i zredukować rozszerzone pory, a także przeciwdziałamy starzeniu się skóry.

Fale radiowe – efekty po zabiegu

Zabieg fal radiowych pozwala na uzyskanie najlepszych efektów wtedy, gdy zostanie wykonany w serii. Pierwsze efekty po zabiegu falami radiowymi są widoczne najczęściej już po pierwszym zabiegu, jednak najlepszy efekt będzie widoczny około 2-3 tygodnie po ostatnim zabiegu z serii. W celu podtrzymania efektu zaleca się wykonanie zabiegu raz na 1-2 miesiące.