Jaki laser wybrać do skutecznej depilacji ciała?

Nowoczesna depilacja laserowa pozwala na usunięcie owłosienia ze wszystkich części ciała. Jeśli zależy Ci na oszczędności czasu i gładkiej skórze, to postaw na skuteczny laser, który pozwoli cieszyć się komfortem i uczuciem pewności.

Laser diodowy, czy IPL – czym się różnią?

Decydując się na depilację laserową ciała, wielu klientów zastanawia się jaki laser wybrać? Przed ostatecznym wyborem metody depilacji, warto wziąć pod uwagę faktyczne efekty, skuteczność urządzenia, a także bezpieczeństwo zabiegu. Biorąc pod lupę laser diodowy oraz metodę IPL, w pierwszej kolejności warto zwrócić uwagę na rodzaj światła. IPL (Intense Pulsed Light) to źródło pulsującego światła o szerokim spektrum, a laser diodowy to spójna wiązka światła monochromatycznego. W depilacji metodą IPL włosy ulegają jedynie uśpieniu, ich wzrost jest wstrzymany. Natomiast depilacja laserem diodowym niszczy mieszki włosowe wraz z cebulką i macierzą, dzięki temu otrzymujemy trwalsze efekty depilacji.

Depilacja laserowa w Częstochowie

Laser diodowy Linscan – co warto wiedzieć?

W naszym gabinecie kosmetycznym depilacja wybranych partii ciała wykonywana jest nowoczesnym laserem diodowym Linscan. To przełomowe urządzenie do depilacji, które odznacza się wysoką skutecznością i bezpieczeństwem. Efektywność lasera Linscan została potwierdzona badaniami klinicznymi przez prof. Dr Uwe Paascha z Uniwersytetu w Lipsku.

Laser działa w oparciu o technologię skanowania liniowego, dzięki czemu laser precyzyjnie wychwyci nawet głębokie włosy i usunie je. Zaletą lasera diodowego Linscan jest również specjalny system chłodzenia, który zdecydowanie zmniejsza uczucie dyskomfortu podczas zabiegu. Depilacja owłosienia jest wówczas mniej bolesna w porównaniu choćby do popularnego lasera Light Sheer. Zastosowana w Linscan technologia chłodzenia MCT to innowacyjne rozwiązanie w depilacji. Pozwala ona praktycznie bezboleśnie usunąć zbędne owłosienie, a także zmniejsza do minimum ryzyko poparzenia oraz powikłań pozabiegowych.