Mezoterapia mikroigłowa – na czym polega?

Mezoterapia mikroigłowa – efekty i opis zabiegu

Zabieg mezoterapii mikroigłowej polega na precyzyjnych mikronakłuciach w głąb skóry i dostarczaniu do niej substancji aktywnych. W naszym gabinecie kosmetycznym wykonujemy mezoterapię na nowoczesnym i niezwykle innowacyjnym sprzęcie, który pozwala przeprowadzić zabieg z zachowaniem najwyższych standardów bezpieczeństwa i higieny. Nasze urządzenie do mezoterapii mikroigłowej dedykowane jest do zabiegów mikronakłuwania oraz mikropigmentacji medycznej. Częstotliwość pracy igieł wynosi od 50 do 150 nakłuć na sekundę. Dzięki temu, zyskujemy  stymulację  głębokich  warstw  skóry przy niewielkim, w  porównaniu  do  innych  metod, podrażnieniu naskórka.

Mezoterapia mikroigłowa w Częstochowie. Mezoterapia mikroigłowa medyczna to zabieg, który wykonujemy za pomocą nowoczesnego urządzenia wyposażonego w kartridż z 6 igłami, których wysuwalność sięga aż 3 mm w głąb skóry właściwej.  Przewagą naszego urządzenia nad zwykłym Dermapenem jest to, że mamy możliwość wykonania mezoterapii mikroigłowej medycznej. Natomiast Dermapen posiada 12 igieł, które nie wnikają tak głęboko w skórę, lecz tylko ją „dziurkują”.

Usuwanie rozstępów w Częstochowie

 

Mezoterapia mikroigłowa – wskazania do zabiegu

Mezoterapia mikroigłowa ma bardzo szerokie spektrum działania. Wskazaniami do mezoterapii  mikroigłowej są między innymi objawy starzenia się skóry, czyli zmarszczki, a także utrata elastyczności skóry. Wskazania do mezoterapii mikroigłowej obejmują również redukcję cellulitu, przebarwień, rozstępów, blizn, w tym blizn potrądzikowych i po cesarskim cięciu. Medyczne działanie mezoterapii mikroigłowej polecane jest również osobom borykającym się z problemem trądziku pospolitego, rumienia, a także wypadaniem włosów.

Usuwanie blizn potrądzikowych Częstochowa

 

Efekty mezoterapii mikroigłowej

Zaletą działania substancji wprowadzonych do głębokich warstw skóry za pomocą mikroigieł jest to, że skóra wznawia procesy regeneracyjne, produkując kolagen i elastynę. Dzięki temu zyskujemy efekt spłycenia zmarszczek, zmniejszenie cellulitu, redukcję blizn i przebarwień. Efekty mezoterapii mikroigłowej są widoczne już po pierwszym zabiegu!

Mezoterapia mikroigłowa to bezpieczny zabieg, który pozwala na pozbycie się niedoskonałości, nawilżenie, a także efektywne odmłodzenie skóry. Warto rozważyć połączenie go z innymi zabiegami medycyny estetycznej, w celu uzyskania jeszcze lepszych efektów końcowych. Uzupełnieniem zabiegu może być choćby fala radiowa. Warto zaznaczyć, że efekty uboczne mezoterapii mikroigłowej są zdecydowanie mniejsze niż w przypadku lasera czy zwykłej mezoterapii.