Termokoagulacja – alternatywa dla laseroterapii

Co to jest termokoagulacja?

Termokoagulacja to nowoczesna technologia zamykania rozszerzonych naczynek krwionośnych, której twórcą jest Brian Newman, chirurg naczyniowy i jeden z największych autorytetów w leczeniu żył w Wielkiej Brytanii. Termokoagulacja polega na miejscowym poddaniu tkanki działaniu wysokiej temperatury za pomocą aparatury, która wytwarza energię cieplną wykorzystując fale radiowe o wysokiej częstotliwości. Ciepło przesyłane jest do cienkiej igły wprowadzanej pod naskórek, co wpływa na ścinanie się cząstek białka budujących tkankę. To z kolei doprowadza do zamknięcia naczynek, powodując redukcję lub usunięcie zmian. Dzięki tak precyzyjnemu dozowaniu energii cieplnej nie istnieje ryzyko uszkodzenia sąsiednich tkanek. Prąd o radiowej częstotliwości jest przekazywany wyłącznie do słabych lub uszkodzonych naczynek krwionośnych, powodując ich natychmiastowe zamknięcie i zniknięcie. Terapia przysparza znacznie mniej bólu niż inne techniki leczenia.

Koagulacja włókniaków Częstochowa

Za pomocą tej metody można wykonać zabiegi usuwania kłopotliwych i nie dających się zniwelować żadnymi preparatami kosmetycznymi niedoskonałości skóry. Za pomocą termokoagulacji leczymy zmiany naczyniowe między innymi w obrębie: twarzy, dekoltu, ramion, nóg.

Jakie są wskazania do wykonania zabiegu termokoagulacji?

W naszym gabinecie zabieg termokoagulacji wykonujemy u osób posiadających skórę naczyniową oraz ze skłonnością do rumienia. Pracujemy na najwyższej jakości aparacie Apilus. To nowoczesny, niezawodny i precyzyjny aparat do elektrolizy i termokoagulacji. Zapewnia praktycznie bezbolesne zamykanie rozszerzonych naczyń krwionośnych, a także ma gotowe programy zabiegów starannie przygotowane pod kątem różnych części ciała.

Dzięki dobraniu indywidualnych parametrów zabiegu do rozmiaru leczonego obszaru, termokoagulacja nie wywiera wpływu na okoliczne tkanki – nie ma niebezpieczeństwa powstania trwałych blizn czy przebarwień. Małe naczynka na twarzy czy nogach zamykamy za pomocą igły o średnicy nie większej niż 1 mm. W ten sposób leczymy takie zmiany naczyniowe jak pęknięcia naczyń włosowatych, a także naczyniaki rubinowe, wiśniowe, gwiaździste.

Termokoagulacja jest skierowana także do osób pragnących usunąć wszelkiego rodzaju nieestetyczne zmiany występujące na skórze. Zabieg pozwala na wyeliminowanie znamion barwnikowych, brodawczaków, kurzajek, brodawek łojotokowych, prosaków i włókniaków.

Termokoagulacja – efekty po zabiegu

Efekty termokoagulacji z pewnością zaskoczą niejedną osobę. Precyzja urządzenia pozwala na skuteczną walkę z rozszerzonymi naczynkami, bez ryzyka powikłań. Po zakończonej serii zabiegów, skóra jest pozbawiona zaczerwienień i ma jednolity koloryt. Efekty widoczne są już bezpośrednio po zabiegu, jednak proces gojenia się może trwać do dwóch tygodni. Zabieg wykonuje się w kilku powtórzeniach wtedy, gdy naczynie jest duże lub kiedy kuracji wymaga cała sieć naczynek. Warto podkreślić, że zabieg nie pozostawia trwałych śladów w postaci blizn ani przebarwień.