Peeling chemiczny – co warto wiedzieć?

Czym jest peeling chemiczny?

Peeling chemiczny stosuje się w celu usunięcia martwego naskórka. Wykonując go można usuwać poszczególne warstwy naskórka regulując głębokość złuszczania. To zabieg polegający na aplikacji jednej lub więcej substancji chemicznych powodujących przyspieszenie odnowy komórkowej. Stosuje się go na blizny, przebarwienia, zmarszczki, a kuracji najczęściej poddawana jest skóra twarzy.

Seria peelingów chemicznych doskonale wpływa na odnowę naskórka i skóry, a także działa odmładzająco – likwidując oznaki starzenia się skóry. Usunięcie w procesie głębokiego złuszczania warstwy zrogowaciałej naskórka stymuluje do odbudowy komórki skóry właściwej.

Wskazania do peelingu chemicznego

Peelingi chemiczne doskonale regulują procesy odnowy skóry, odświeżają skórę poprzez złuszczanie, oczyszczają pory, a przy tym wszystkim nie wymagają żadnej rekonwalescencji. Wskazaniem do peelingu chemicznego są nie tylko przebarwienia, ale także zmarszczki oraz skóra zniszczona słońcem. Peeling chemiczny stosuje się również na blizny i rozstępy w celu ich zredukowania i zmniejszenia. Takie zabiegi są stosunkowo bezpieczne, nie wymagają anestezji i okresu rekonwalescencji, który niezbędny jest po bardziej inwazyjnych zabiegach w salonach kosmetycznych.

Efekty peelingu chemicznego

Peelingi chemiczne to znakomity sposób na poprawę kondycji skóry w każdym wieku. W zależności od zastosowanego preparatu zabieg oferuje działanie oczyszczające, odmładzające, przeciwtrądzikowe, regenerujące, rozjaśniające, redukujące przebarwienia, przeciwzmarszczkowe lub normalizujące. Peelingi chemiczne kwasami dobrze sprawdzą się, kiedy oczekujemy ogólnej poprawy wyglądu i jakości naszej skóry.

Rodzaje peelingów chemicznych w naszym gabinecie

Peelingi chemiczne wykonywane są w naszym salonie na najwyższej jakości produktach marki Peel Mission. Zachęcamy do zapoznania się z najczęściej wybieranymi zabiegami:

Anti-Age – linia produktów przeznaczona przede wszystkim do niwelowania skutków związanych ze starzeniem się skóry. Zaletą zabiegów jest skuteczne spłycenie zmarszczek i drobnych blizn, stymulacja odnowy komórkowej, a także poprawa kolorytu skóry.

Anti- Acne – to linia kosmetyków przeznaczona do redukcji trądziku zapalnego. Zabiegi z użyciem tych preparatów wykazują skuteczne działanie antybakteryjne i sebostatyczne.

Pyruvic Peel – polecany dla skóry trądzikowej, z licznymi zaskórnikami oraz z problemem nadmiernego wydzielania sebum. Zabieg skutecznie zwęża pory, redukuje zaskórniki i poprawia koloryt skóry.

Shiki Peel – to produkt wykorzystujący właściwości kwasu szikimowego, znanego z działania eksfoliacyjnego bez wywołania podrażnienia. Zaletą zabiegu jest to, że regeneruje skórę z objawami fotostarzenia.

Phytic Peel –  to wyjątkowo łagodny peeling chemiczny, który oparty jest na kwasie fitowym. Wykazuje niezwykłą aktywność antyoksydacyjną oraz przeciwstarzeniową. Dodatkowo działa nawilżająco i obkurcza rozszerzone naczynka.

Lightening – to wyjątkowo skuteczna linia kosmetyków przeznaczona do redukcji przebarwień. Zabieg z użyciem tych kosmetyków ma silne działanie nawilżające oraz przeciwbakteryjne. Zawarty w kosmetykach kwas mlekowy rozjaśnieni niechciane przebarwienia.

W naszym gabinecie wykonujemy peeling chemiczny! Zapraszamy!